HC05 Banská Bystrica – Košice

HC´05 Banská Bystrica – HC Košice 1:2

Na stretnutie so zaujímavým súperom z Košíc je zvedavých necelých 1600 divákov. Po jedno zápasovom bojkote v zápase so Žilinou sa fanúšikovia vracajú do kotla a tak nás je zhruba 50.

Na zápase už máme aj bubon a na zábradlí visí aj naša opravená sektorovka. Ľudí v kotli je dosť , bubon je opravený, nič nám teda nebráni vytvoriť výbornú atmosféru.

Od úvodu začíname hlasno povzbudzovať svoj tím. Líder kotla burcuje ľudí a snaží sa z nich vyžmýkať maximum- veď väčšina z nich sa posledný domáci zápas ulievala, tak musia mať dostatok síl povzbudzovať :)

Atmosféra je dobrá, pretože sa naše pokriky a chorále skvele ozývajú na riedko zaplnených tribúnach. Druhú prestávku si vyplňujeme fandením nášmu kamošovi z kotla Pompovi, ktorý ide súťažiť v streľbe na bránku. Atmosféra je dokonca ešte lepšia ako počas zápasu!! :) :)

foto: D. Šípka – bbonline.sk

Za zmienku stojí moment, keď celý štadión zborovo kričí na rozhodcu: hovädo!! hovädo!! V zápase dostal príležitosť predviesť svoje kvality v bubnovaní aj 9 ročný fanúšik Števko, ktorému to išlo výborne a získal si priazeň mnohých fanúšikov nielen v kotli :)

Zápas nakoniec prehrávame (našťastie sme si už na prehry túto sezónu zvykli a na konci odmeňujeme našich hokejistov potleskom, aspoň za snahu a bojovnosť.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli do kotla a pomohli vytvoriť kvalitnú domácu atmosféru. Tešíme sa na Vás aj v ďalších domácich zápasoch.